[email protected] +48 501 650 433

Rusza Canva Pro

szablony-canva

Projektuj z Canva.com

Canva dla mnie to takie uproszczony program graficzny działający w chmurze. Canva to łatwe dla każdego projektowanie grafiki na strony internetowe, fanpage, Twittera, blogi itp. Dzięki gotowym szablonom możemy łatwo zmienić treść i obrazki i w ten sposób stworzyć grafikę promującą nowy produkt na naszym fanpage. Zostań własnym grafikiem.

Szablony

Szablony w Canva podzielone są tematycznie, a ich wymiary dostosowane optymalnie do miejsca ich wykorzystania. Przykładowo okładka na na fanpage w Facebook.com to 851×315. Są to też również szablony plakatów, infografik, nagłówków maili, wizytówek i wielu innych materiałów.

szablony-canvaTworzenie materiałów

edytor projektów canva

Tworzenie materiałów nie powinno sprawić problemów osobom które miały styczność jedynie z programem Paint firmy Microsoft. Panel edycji jest bardzo intuicyjny. W zakładce Layouts możemy wybierać gotowe szablony w których możemy zmienić treść, czy podmienić grafikę. Search – pozwala nam znaleźć gotowe elementy (coś jak Clip Arty w Wordzie) które wstawimy do projektu. Text – to narzędzie tekstowe posiadające świetną bazę fontów. Background – zmienia nam tło, a funkcja Upload daje możliwość wgrania własnym plików graficznych.

Rozmieszczanie obrazów jest tu bardzo wygodne ponieważ przy przeciąganiu elementów pojawiają nam się linie pomocnicze które pomogą utrzymać równe linie przy układaniu grafik i tekstu.

Tutoriale

Jeśli ktoś chce nabyć sporo wiedzy w przystępnej formie, to może też skorzystać ze szkółki desginu stworzonej przez Canva. W ten łatwy sposób dowiemy się o zasadach kompozycji, tworzeniu spójnych materiałów reklamowych, oraz poznamy parę trików które ułatwią nam tworzenie własnych projektów.

szkółka desginu

Jeśli jesteś zainteresowany wersją dla biznesu która właśnie powstaje i chcesz być na bieżąco.

Zapisz się do Canva for Work

lub wejdź na Canva.com

Mieszkam w Warszawie i fotografuję eventy.Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc i poznawanie nowych ludzi. Uwielbiam też biegać, jeździć na rowerze, trenować w domowej siłowni z moją narzeczoną, a także jeść pizzę i hamburgery. Moją największą przygodą była podróż do Peru i Boliwii, gdzie spędziłem 3 tygodnie w zupełnie innym świecie. Mimo wszystko najlepiej wspominam podróż do Francji, gdzie w ciągu kilku dni również sporo się wydarzyło i zjadło…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.